Ośrodek adopcyjny

Od zawsze marzyliście o dużej rodzinie oraz gromadce dzieci, dzięki którym dom zawsze wypełniony byłby zabawą i radością? Chcielibyście, aby beztroskie zabawy na placu zabaw, kompletowanie wyprawki do szkoły czy też wspólne oczekiwanie na wakacje stały się rzeczywistością? Większość małżeństw pragnie wydać na świat potomstwo oraz stworzyć pełną rodzinę, niestety po wielu latach bezskutecznych starań, tracą oni nadzieję na powiększenie rodziny. Nie musi to jednak oznaczać rezygnacji z marzeń o domowym ognisku i uroczych uśmiechach dzieci, bawiących się w piaskownicy. Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na rodzicielstwo adopcyjne. Naszą misją jest spełnianie marzeń o rodzicielstwie oraz zapewnienie dzieciom bezpiecznego domu, w którym będą kochane i będą mogły się prawidłowo rozwijać.

 

Ośrodek adopcyjny mazowieckie – o czym warto wiedzieć?

Adopcja dziecka to proces, ale pierwszy uśmiech dziecka potrafi zrekompensować wszelkie jego trudy. O czym warto pamiętać, aby przebiegł on jak najsprawniej? Bardzo ważną kwestią jest zdecydowanie się na sprawdzone ośrodki adopcyjne – opinie na ich temat powinny mieć dla nas kluczowe znaczenie. Rodzinom decydującym się na tak istotny krok zawsze towarzyszy niepewność – zastanawiają się między innymi, jakie formalności muszą załatwić oraz co będzie ich czekać. Doświadczony ośrodek adopcyjny przeprowadzi rodziców przez cały ten proces w jak najmniej stresujący dla nich sposób oraz odpowiednio przygotuje do rodzicielstwa.

 

Adopcja noworodka Warszawa czy dziecka kilkuletniego?

Wiele bezdzietnych małżeństw decyduje się na adopcję noworodka. Decyzja taka pomaga im na bycie obecnym w życiu malucha już od pierwszych miesięcy. Rozwiązanie takie jest też korzystne dla samego dziecka, które nie musi czekać na przyszłą rodzinę w domu dziecka lub ośrodku opiekuńczym. Już kilka tygodni po urodzeniu zostaje ono otoczone miłością, której potrzebuje. Jednak także między starszymi dziećmi, a ich rodzicami adopcyjnymi nawiązuje się więź miłości. Niektóre pary wolą zdecydować się na adopcje malucha 2,3 lub 4-letniego, ponieważ od razu można z nim nawiązać słowny kontakt oraz dowiedzieć się więcej o jego stanie zdrowia czy poziomie rozwoju. Jednak z doświadczenia wiemy, że nie można ustalać sztywnych kryteriów dotyczących wieku dziecka – najważniejsze jest to, aby odnaleźć się z maluchem i wspólnie tworzyć wspaniałą przyszłość.

 

Jeżeli spełnieniem waszych marzeń o pełnej rodzinie może być adopcja dzieci, Warszawa jest miastem, w którym znajduje się nasz ośrodek adopcyjny. Zachęcamy do kontaktu, z chęcią Was wysłuchamy oraz odpowiemy na wszelkie pytania lub wątpliwości.